SRBIN KROJI ŠAMPIONSKU TRKU: Dušan Tadić zablistao i u derbiju PSV - Ajaks (VIDEO)

23. 01. 2022. u 17:33

KAPITEN fudbalske reprezentacija Srbije, Dušan Tadić, opet je zablistao u dresu Ajaksa.

СРБИН КРОЈИ ШАМПИОНСКУ ТРКУ: Душан Тадић заблистао и у дербију ПСВ - Ајакс (ВИДЕО)

Ovoga puta u (novoj) pobedi nad najvećim rivalom u Holandiji, PSV-om.

Igrao se 34. minut kada je Tadić savršeno, sa same gol-aut linije, centirao ka Brobeju a ovaj, treći uzastopni put na dodavanja srpskog majstora, postigao gol.

Iako je PSV u 53. minutu iskoristio grešku odbrane "kopljanika" da izjednači preko Gecea, Ajaks je pobedio sa 1:2 zahvaljujući fantastičnom pogotku Mazruija sa distance (i to u akciji koju je, na levom krilu, započeo Dušan Tadić).

Posle ove pobede, Ajaks se nakon 20 odigranih kola izdvojio na vrhu holandskog šampionata sa 48 bodova, a PSV je pao na drugo mesto, jer je ostao na 46.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama