POSTHUMNO PRIZNANJE: Đorđe Balašević postaje počasni građanin Pule
VELIKAN naše zabavne muzike Đorđe Balašević dobiće posthumno povelju "Počasni građanin Pule", grada u Hrvatskoj gde je održao prvi koncert nakon rata, u junu 2001, a sav prihod je donirao bolnici.

Foto V. Danilov
Panonski Mornar je, takođe, jedan od poslednjih koncerata u životu održao u Puli, u avgustu 2019. Kada je preminuo, građani Pule odali su mu počast - Arena je bila prepuna sveća i plišanih belih zečeva, a na dan Balaševićeve sahrane tu su se osam sati puštale Balaševićeve pesme.
Konačnu odluku o dobitnicima povelje doneće Skupština grada, i to 5. maja, na Dan Pule, odnosno oslobođenja tog grada u Drugom svetskom ratu.
Preporučujemo

TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)