„VODE“ BANJALUČANI: U RS penziju višu od 1500 km prima 119 korisnika
VIŠE od 1.500 KM, najnovijem čeku za penziju u Republici Srpskoj, za april dobiće 119 penzionera. Najviše takvih korisnika živi u Republici Srpskoj, četiri u Srbiji, a po jedan u Federaciji BiH i Hrvatskoj.

Foto: I. Marinković
Banjalučani su najbrojniji među korisnicima prava čija je penzija iznad 1.500 KM i njih je 65, zatim 13 u Istočnom Sarajevu, osam u Bijeljini, šest u Trebinju, pet u Prijedoru, po tri u Doboju Milićima i Brčkom, a po jedan u Foči, Prnjavoru, Sokolcu, Višegradu, Zvorniku, Gackom i Čajniču.
-Van Republike Srpske živi šest korisnika prava sa penzijom višom od 1.500 KM i to tri u Beogradu, a po jedan u Novom Sadu, Sarajevu i Slavonskom Brodu -kaže za „Novosti“ dr Mladen Milić, direktor Fonda PiO RS.-Najveći broj njih je sa visokom stručnom spremom, uključujući magistre i doktore nauka i u toku radnog veka obavljali su odgovorne funkcije u sektoru bankarstva i osiguranja, elektro-energetskom i rudarskom sektoru, telekomunikacijama, sektoru bezbednosti, javnoj upravi i visokom obrazovanju.
Da penzije sa najvišim iznosom nisu rezervisane samo za visokobrazovane potvrđuju i četiri korisnika prava sa srednjom stručnom spremom i jedan KV radnik sa prebivalištem u Banjaluci, što potvrđuje pravilo da visina penzije direktno zavisi od dužine penzijskog staža i visine plata i osnovica osiguranja na koje su plaćeni doprinosi za penzijsko i invalidsko osiguranje.
Među 119 korisnika prava sa najvišom penzijom, 117 su korisnici starosne, a dva invalidske penzije, čija penzija iznosi 1.601,24 KM.
Svima njima u ponedeljak 10. maja će na račune u bankama biće uplaćena penzija za april u rasponu od 1.500,01- 2.138,64 KM.
-U kategoriju najviših penzija, u našim prilikama, ubrajaju se i penzije sa iznosom iznad hiljadu KM, a takvih korisnika je u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske 2.661 -otkriva nam dr Milić.
Preporučujemo

NA POSAO I NAKON 65. GODINE: Ukida se granica za obavezan odlazak u penziju
01. 05. 2021. u 20:39

POKLON ZA VASKRS: Lepa vest za penzionere RS koji žive u Srbiji
27. 04. 2021. u 20:07

NAŠI SENIORI - RADA ĐURIČIN: I dalje čuva najlepši osmeh srpskog glumišta
15. 04. 2021. u 17:32

VAŽNO OBAVEŠTENjE ZA PENZIONERE IZ AUSTRIJE: Potvrde o životu do kraja maja
14. 04. 2021. u 13:06

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)