POŽAR U SELU VRHPOLJE: Izgorela čuvena "Mišina kafana" (FOTO)
U SELU Vrhpolje, kraj Drine, nadomak Ljubovije, uz sami magistralni drum koji vodi ka Zlatiboru, Tari i Jadranu, s jedne, i Loznici, Šapcu, Beogradu i Novom Sadu, s druge strane, na Drini , u prodajnom objektu, Darinke Mitrović, došlo je do požara.
Foto: V.Mitrić
Uzrok vatrene stihije tek treba da se ustanovi. Odmah nakon prijave požara, na mesto događaja stigli su pripadnici vatrogasno spasilačke jedinice iz Ljubovije i uspeli su, u veoma kratkom roku, da lokalizuju i ugase vatru.
Postojala je opasnost da požar zahvati i spratni deo kuće iznad lokala, a i druga zdanja u blizini. Šteta je totalna, a prema rečima Darinkinog supruga Miloša „ nije ispod 1,5-2 miliona dinara".
Foto: V.Mitrić
U zdanju u kom je prodavnica, nekoliko decenija nalazila se čuvena „ Mišina kafana“, koja je bila omiljeno mesto, ne samo ovdašnjih ljudi, već i mnogih putnika prolaznika koji su odlazili ka Jadranu, Zlatiboru, Tari, Loznici, Šapcu, Beogradu, Novom Sadu. Bila je, neka vrsta, drumske kapije Ljubovije, i po sadržaju i po lepom izgledu, drevne srpske seoske arhitekture.
Uviđaj su uradili ljubovijski policajci i odmah je počela istraga pod rukovodstvom OJT u Loznici.
SPREMNI SMO NA SPECIJALNU OPERACIJU: Vučić otkrio šta je plan ako se Rusi ne dogovore sa izabranim partnerima oko prodaje NIS
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić na sednici Vlade dao je predlog Vladi da ukoliko Rusi sa izabranim partnerima ne dogovore oko kupoprodaje NIS, da mi kao Srbija morao da ponudimo bolju cenu.
16. 11. 2025. u 17:11
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
NARODNA VEROVANjA: Kakva nas zima čeka ako je VEDRO na Đurđic
SRPSKA pravoslavna crkva i vernici danas proslavljaju Đurđic, praznik posvećen prenosu moštiju Svetog Đorđa iz Nikomidije (današnji Izmir) u Lidu, što je bilo ispunjenje njegove poslednje želje.
16. 11. 2025. u 17:05
Komentari (2)