POLA NA KISEONIKU: U Bijeljini dve trećine obolelih od korone imaju tešku kliničku sliku

NA lečenju u kovid bolnicama u Bijeljini je 69 bolesnika, od kojih dve trećine imaju tešku kliničku sliku.

ПОЛА НА КИСЕОНИКУ: У Бијељини две трећине оболелих од короне имају тешку клиничку слику

Foto: V. Mitrić

Na respiratoru je 15 obolelih, a 36 je na kiseoničkoj terapiji.

U međuvremenu re regoistovano novih 12 prijema. 

- Stanje u kovid bolnicama je veoma teško. Broj prijema se povećava, ali zabrinjava što su novoprimljeni pacijenti sa teškim kliničkim slikama, među kojima ima i mlađih osoba - kaže profesor dr Zlatko Maksimović, direktor Opšte bolnice “Sveti vračevi” u Bijeljini. 

U Bijeljini je registrovano 39 novih slučajeva pozitivnih na virus korona. Epidemiološka situacija je i dalje nepovoljna. 

Apelujemo na sve da se stiktno pridržavamo osnovnih mera zaštite: nošenje maski, redovna higijena ruku, održavanje fizičke distance, jer to je jedini način da se zaštitimo od infekcije koronavirusom. Samo odgovornim ponašanjem čuvamo svoje zdravlje, a time i zdravlje svih ljudi oko nas -poručuju iz Kriznog štaba ovdašnje bolnice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Kako je Kalenić pijaca izabrana među najlepše na svetu?