HUMANI GEST KABINETA PREDSEDNICE RS: Donirano 10.000 maraka za izgradnju Dnevnog centra u Kosovskoj Mitrovici
KABINET predsednika Republike Srpske Željke Cvijanović donirao je 10.000 KM za završetak izgradnje Dnevnog centra "Podrži me - 9. januar" u Kosovskoj Mitrovici.
Foto: Srna
Takođe, donirano je i 5.000 KM za štampanje knjige "Humano srce Srpske" autora Slavka Basare, saopštio je Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banjaluke.
Predsednik Odbora Milorad Arlov zahvalio je Cvijanovićevoj za podršku za zavšetak izgradnje Dnevnog centra koji je namenjen deci i mladima sa poteškoćama u razvoju na Kosovu i Metohiji, kao i što je pomogla da što pre bude odštampana knjiga koja govori o višegodišnjoj humanosti Odbora i Republike Srpske prema Srbima na Kosovu i Metohiji.
– Od svakog prodanog primerka knjige 50 odsto sredstava će biti usmereno za ovaj centar i za pomoć deci i mladima sa poteškoćama u razvoju na Kosovu i Metohiji. Ova knjiga, nastala iz velike humanosti, i sama će služiti humanosti,istakao je Arlov.
On je naveo da će knjiga sadžavati oko 300 stranica teksta i oko 1.000 fotografija, te da su recenzenti banjalučki pisci Tomo Marić i Ranko Preradović, a izdavač "Prosvjeta" Brčko i nekoliko saizdavača.
Arlov je izrazio očekivanje da Dnevni centar bude završen do kraja godine, te poziva sve koji su u mogućnosti da pomognu u prikupljanju još oko 70.000 evra koliko je potrebno da izgradnja bude završena.
– Verujemo da će ostale institucije, gradovi, opštine, javna i privatna preduzeća i humani ljudi Republike Srpske uvažiti našu molbu i pomoći prema svojim mogućnostima-rekao je Arlov.
Preporučujemo
CVIJANOVIĆ: Bojkot nastave bošnjačkih učenika u Liplju - politički!
01. 09. 2020. u 17:54
PREDSEDNICA SA UČENICIMA: Početak školske godine u Semberiji
01. 09. 2020. u 15:45
ŽELjKA CVIJANOVIĆ PORUČILA: U Srpskoj neće biti kampova za smeštaj migranata
28. 08. 2020. u 22:54
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)