TRAGEDIJA KOD BIHAĆA: U obračunu migranata u prihvatnom centru "Lipa" ubijen državljanin Sirije
STRANI državljanin ubijen je u Privremenom prihvatnom centru "Lipa" kod Bihaća kada je, tokom tuče veće grupe migranata, izboden nožem. Osim njega, u krvavom obračunu je povređen još jedan migrant.
Foto: MUP
Portparol MUP Unsko-sanskog kantona Ale Šiljdedić kaže da su službenici Direkcije za koordinaciju policijskih tela u BiH prijavili Policijskoj stanici u Bihaću da je unutar Prihvatnog centra došlo međusobnog fizičkog obračuna između grupe migranta, i da ima povređenih.
- Na lice mesta upućene su sve raspoložive policijske snage i situacija je vrlo brzo stavljena pod kontrolu. Međutim, konstatovano je da su dve osobe teško povređene. Obojica su zadobila povrede od noža, jedan je uboden u grudi, a drugi u desnu ruku. Odmah su vozilima Hitne pomoći transportovani u Kantonalnu bolnicu u Bihaću - rekao je Šiljdedić.
Prema njegovim rečima, policiji je u nedelju u 22.30 javljeno da jedan od ranjenih migranata, nažalost, podlegao povredama.
- Uviđaj na licu mesta izvršila je kriminalistička policija i prve informacije ukazuju da se radi o migrantima iz Sirije, ali njihov identitet se još utvrđuje - rekao je Šiljdedić.
Motivi zločina se istražuju
ZASADA niko nije osumnjičen za ubistvo, a nekoliko osoba se nalazi na informativnom razgovoru. Motiv i drugi detalji zločina se istražuju, rekao je portparol MUP USK, dodajući da se ne isključuje mogućnost da su ubijeni i ranjeni jedan drugom naneli povrede.
Dodaje da je u toku kriminalistička istraga kako bi se utvrdile i rasvetlile sve okolnosti ubistva.
U kampu "Lipa" trenutno boravi 1.480 migranata iz brojnih zemalja.
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)