NEMA VIŠE TELEFONA U ŠKOLAMA: Dodik najavio nove mere u Republici Srpskoj posle masakra na Vračaru
U NAREDNOM periodu nastojaćemo da realizujemo niz mera koje će pomoći u bezbednosti maloletnika u školama, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, na konferenciji za novinare nakon vanredne sednice Vlade povodom jučerašnje tragedije u beogradskoj školi "Vladislav Ribnikar".
Foto Shutterstock
- Vaspitati dete nije samo stvar škole. Škola ga usmerava, obrazuje. Olako smo prihvatili vrednosti koje dolaze sa Zapada, a te vrednosti ne odražavaju naše društvo u celini. Naše mere daju rezultate i one su dobre, ali ne do kraja - istako je Dodik.
Kaže da će veoma brzo uvesti zabranu nošenja telefona u škole.
- Nema tu ljutnje roditelja, ili bilo koga. Prosvetni radnici rade težak posao i mi ih moramo podržati. Oni moraju biti veoma cenjeni u društvu. Autoritet nastavnika, učitelja moramo da vratimo na nivo drugog roditelja. Najveći uspeh svakog roditelja jeste kada iza sebe ostavi cenjenog člana društva, a ne delinkventa - naveo je Dodik.
Kako on navodi, na vanrednoj sednici razgovarano je o narednim koracima, da bi mogući tragičan događaj sprečili na našoj teritoriji.
- Povodom, nažalost, ovog događaja, razgovarali smo šta možemo učiniti, to je dodatno obezbeđenje školskih objekata. Mi smo razvili sistem kontrole u okviru obrazovnih institucija. Jednako tako, u narednih godinu dana svaka škola koja nema ogradu, biće ograđena - ističe Dodik.
Kaže, nove mere će uskoro biti uvedene.
(RTRS)
BONUS VIDEO: SREDNjOŠKOLCI ODAJU POČAST ŽRTVAMA MASAKRA
"IZVEŠTAJI GENERALŠTABA SU NEISTINA, SVE JE IZGUBLjENO!" Ukrajinska vojska otkriva šta se dešava u paklu Pokrovska
UKRAJINSKE snage nastavljaju uporno da brane džep oko Pokrovska i Mirnograda, uprkos nemilosrdnim ruskim napadima koji sve više ugrožavaju linije snabdevanja i povećavaju rizik od potpunog okruženja-
06. 11. 2025. u 14:56
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (1)