MI SMO LEGALISTI, NE REVOLUCIONARI: Željka Cvijanović o strahu od sukoba u BiH
GRAĐANI Republike Srpske ne treba da strahuju od bilo kakvih sukoba u BiH zbog najavljenih vraćanja nadležnosti Republici Srpskoj, jer nikome na dnevnom redu u Srpskoj nije bilo kakav sukob, poručila je predsednik Republike Srpske Željka Cvijanović.

Foto D. Pozderović
- Mi smo rekli da smo legalisti, nismo nikakvi pobunjenici, nismo nikakvi revolucionari. Želimo da budemo dosledni u poštovanju Ustava, da se Republici Srpskoj vrate one nadležnosti koje joj pripadaju po Ustavu, rekla je Cvijanovićeva novinarima u Banjaluci.
Ona je istakla da je na osnovu analiza utvrđeno da je čitav niz godina Republika Srpska gubila snagu i potencijal jer su joj nasilno oduzimane određene nadležnosti.
- Verujem da bi BiH bila daleko bolje i uspešnije društvo i da bi danas sigurno bila razvijenija i sa puno boljim unutrašnjim razumevanjem da smo mogli da živimo taj Dejtonski život i da je Dejtonski sporazum ispoštovan u potpunosti. Da smo seli i sami se dogovarali na koji način modifikovati određene stvari - rekla je predsednik Republike Srpske.
Cvijanovićeva kaže da ovde nije nikakva priča o sukobu, nikakva priča o bilo kakvom ratu, bilo kakvim provokacijama.
- Mi smo ljudi koje svoje probleme i planove rešavamo isključivo u Parlamentu kroz demokratske procedure i demokratskim sredstvima. Mi nismo oni koji prete haubicama i govore o razmeštanju nekih snaga, to rade neki drugi i na njih treba biti usmjerena pažnja - naglasila je Cvijanovićeva.
BONUS VIDEO: Živela Srbija! DAN SRPSKOG JEDINSTVA U SLIKAMA
Preporučujemo

"SRPKINjA JE MENE MAJKA RODILA": Pesma se ori zgradom Predsedništva BIH - Dodik doveo harmonikaše
18. 10. 2021. u 11:14 >> 13:36

DODIK: Glasaću protiv svih odluka na sednici Predsedništva!
17. 10. 2021. u 22:17

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)