DODIK NA OBELEŽAVANJU AKCIJE "HALIJARD": Spasavanje američkih vojnika - junački podvig (VIDEO)
SPASAVANjE američkih vojnika u akciji "Halijard" predstavlja junački podvig, rekao je srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, tokom obeležavanja operacije "Halijard - vazdušni most", najveće akcije spasavanja američkih vojnika izvan linija fronta u Drugom svetskom ratu.

Foto: Novosti
- Drago mi je da smo odali počast našim precima - rekao je Dodik.
U selu Boljanić kod Doboja danas su položeni venci u znak sećanja na junaštvo, žrtvu u spasavanju savezničkih pilota "Halijard - vazdušni most" pre 77 godina.
Vence su položili srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik i ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije Darija Kisić Tepavčević u svojstvu izaslanika predsednika Srbije.
Poštu su odali predstavnici Ambasade SAD u BiH, Ambasade Velike Britanije u BiH, Fondacije "Halijard", Trećeg pešadijskog Republika Srpska puka, te grada Doboja.
U akciji "Halijard", spaseno je više od 500 pilota. Samo u selu Boljanić spaseno je 60 savezničkih pilota, a akciju su izveli pripadnici Jugoslovenske vojske u otadžbini.
(RTRS)

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (3)