ĐURA RELJIN "VIDI" KROZ MUZIKU: Slep od rođenja, mladić iz Mokrina osvaja pevanjem i sviranjem (FOTO/VIDEO)
ODRASTAJUĆI u porodici punoj ljubavi i podrške mladić Đura Reljin (23) iz Mokrina kod Kikinde iste takve emocije svakodnevno nesebično deli drugarima u Centru socijalne zaštite u Kikindi, čiji dnevni boravak pohađa već nekoliko godina.
Foto: R. Šegrt
Od rođenja je slep, ali ima apsolutni sluh, odlično svira i peva.
Obožava Stinga, zna sve pesme Tošeta Proeskog, "Galije", "YU grupe", "Bijelog dugmeta", voli makedonske narodne pesme i sevdalinke. Hitove "Riblje čorbe" rado peva najboljem drugu u boravku Milanu Selaku, koji obožava tu grupu. Njegovo pevanje puno je emocija, koje mu iz duše izlaze.
- Čim čuje neku pesmu, može da je odsvira, jer ima apsolutni sluh i vrlo je talentovan. Muzika ga najviše dotiče. Nas dvojica smo svakodnevno smo zajedno. On najviše voli muzičku sobu sa instrumentima, našu družaonicu, Naučio sam ga i osnovama gitare - navodi Jovan Anđelić, radni terapeut u Centru socijalne zaštite, kojeg Đura zove Joja.
Foto: R. Šegrt
Sleva: Jovan Anđelić: Milan Selak i Đura Reljin
Skonost ka muzici ovaj slepi mladić razvio je zahvaljujući roditeljima, a kada je postao đak, uz podršku nastavnika OŠ "6. oktobar" u Kikindi, koju je završio.
- Školu je pohađao po posebnom programu i zbog velikog talenta bio je uključen u nastavu osnovne muzičke škole. Oko tri godine je učio da svira klavir. Vrlo je vaspitan, dobar, talentovan, nadaren, lepo peva i drugi korisnici ga cene - priča Jelena Jankelić, socijalna radnica u Centru.
- Sam sam učio da sviram. Mnogo volim muziku - kaže nam Đura, za kojeg kažu da je blage naravi.
- Miran je i tih, nečujan, ali je, ipak, lider i vođa. Slede ga i oni korisnici naše ustanove koji se nerado uključuju u grupni rad. Međutim, kada Đura svira, svi su redovni na muziko-terapiji. Kad on kaže, idemo Roli, drugar odmah ustaje i sledi ga, ode da sluša kako on svira i peva. Njegovo liderstvo je nenametljivo - opisuju u centru.
Koliko drugi korisnici centra vole Đuru pokazali su pre nekoliko godina. Međusobno su skupili novac i kupili mu nove klavijature, na kojima on i sada svira.
Voli da kuva
ĐURA Reljin živi u skladnoj porodici, sa roditeljima i sestrom bliznakinjom, koja je medicinski radnik. Okružen je ljubavlju i pažnjom.
- Voli i kulinarstvo. Svakog petka imamo radionice na kojima kuvamo s korisnicima i on se rado aktivno uključuje. Uvek traži naše recepte da ponese kući da kuva s mamom - prenosi Jelena Jankelić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)