STARINSKE KOKOS KIFLICE GOTOVE ZA POLA SATA: Po receptu naših baka
Margarin otopite na laganoj temperaturi, pa dodajte šećer. Mešajte dok se šećer ne otopi, zatim dodajte jaja i prašak za pecivo.
Foto: Profimedia
Sve dobro sjedinite, ubacite kokosovo brašno, potom lagano i brašno. Od pripremljenog testa oblikujte kiflice i pecite 15 minuta u zagrejanoj rerni na 180 stepeni.
Vruće kiflice uvaljajte u šećer u prahu koji ste pomešali sa kokosovim brašnom.
Potrebno je:
- 250 g margarina
- 200 g šećera
- kesica praška za pecivo
- 2 jajeta
- 250 g kokosovog brašna
- 350 g brašna
- šećer u prahu za posipanje
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (0)