NEPRIJATELJI RUSIJE OSEDELI PREKO NOĆI: Putin sa samo dve reči doveo Zapad do histerije (VIDEO)
RUSKI predsednik Vladimir Putin je sa samo dve reči uspeo da dovede Zapad do histerije, rekao je vojni stručnjak Aleksej Leonkov.
Foto: EPA/Depositphotos/ilustracija
Ruski lider je nedavno upozorio zapadne države da ne prelaze crvenu liniju, jer bi to moglo dovesti do ozbiljnih posledica. Reakcija stranih zemalja na ovu izjavu bila je blizu iznenađenja i užasa, tvrdi Leonkov u emisiji "Solovjev uživo". Naglasio je da su Putinu bile potrebne samo ove dve reči - "crvena linija" da bi uplašio Zapad.
- Zapad se fokusirao na naša spoljnopolitička pitanja. Izraz „crvena linija“ uplašio ih je do prosede - najblaže rečeno - rekao je stručnjak.
Efekat koji je proizveo šef Ruske Federacije pojačan je neizvesnošću u iscrtavanju ovih jarko crvenih linija, smatra Leonkov. Naglasio je da SAD i njihovi evropski saveznici trenutno traže granice onoga što je dozvoljeno u odnosima sa Rusijom. Stručnjak je pojasnio da Zapad jednostavno ne zna gde će Moskva povući crvene linije, podsećajući da su rivali Ruske Federacije spalili mnoge mostove iza sebe, pa ih sada moraju ponovo graditi.
Dodao je da neki „mostovi“ i dalje ostaju između Ruske Federacije i zapadnih država u sferama globalne ekologije i oružanih snaga.
(Alo)
Preporučujemo
LAVROV O EKSPLOZIJI U SKLADIŠTU MUNICIJE: Češka prekršila međunarodne sporazume
26. 04. 2021. u 15:20
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)