ANGELA MERKEL SE VAKCINISALA: Kancelarka primila prvu dozu AstraZeneke (FOTO)

Nemacka kancelarka Angela Merkel primila je svoju prvu dozu vakcine AstraZeneka protiv kovida-19, napisao je njen portparol na Tviteru.

АНГЕЛА МЕРКЕЛ СЕ ВАКЦИНИСАЛА: Канцеларка примила прву дозу АстраЗенеке (ФОТО)

Foto AP

- Srećna sam što sam primila prvu dozu vakcine AstraZeneka. Vakcinacija je ključ za prevazilaženje pandemije - citirana je izjava Merkel (66) na Tviteru.



Nemački regulator za vakcine preporučio je nedavno ograničavanje upotrebe AstraZenekine vakcine na lica starija od 60 godina, navodeći kao razlog rizike od pojave retkih krvnih ugrušaka, prenosi agencija Rojters.

Nemački ministar Olaf Šholc je, takođe, ranije danas dobio prvu dozu vakcine AstraZeneka.

Oduvek sam govorio da ću se vakcinisati kada dođe moj red. Danas je taj dan - rekao je 62-godišnji političar novinarima.

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, bivša ministarka u vladi Merkelove, primila je juče vakcinu koju su proizvele kompanije Biontek i Fajzer.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ŠIPTARI PONIŽAVAJU SRBE NA VIDOVDAN: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji (FOTO)