DVA MILIONA U KARANTINU ZBOG JEDNOG ZARAŽENOG: Oštre mere u Australiji, blokiran ceo grad
OKO DVA miliona Australijanaca od danas je pod strogim merama lokdauna nakon što je otkriven jedan slučaj korona virusa u Pertu, glavnom gradu države Zapadna Australija.
Foto: EPA
Vlasti su uvele petodnevnu blokadu Perta nakon što je zaražen radnik obezbeđenja hotela koji je služio kao karantin za putnike iz inostranstva, prenosi Rojters.
Prema navodima u saopštenju, 66 osoba bilo je u bliskom kontaktu sa njim i nijedan od rezultata testiranja do sada nije bio pozitivan na korona virus.
- Ukupno je 13 bliskih kontakata negativno na virus, a 11 koji su kontakti visokog rizika prebačeni su u hotelski karantin zbog predostrožnosti - rekao je premijer Zapadne Australije Mark Mekgouen.
Australija je uglavnom uspela da suzbije širenje korona virusa, pošto je potvrđeno gotovo 29.000 slučajeva infekcije, a 909 ljudi je umrlo.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SRBIJA JE POČASNI GOST U PARIZU" Milanović pobesneo: Oni nisu ni u EU, ni u NATO, ni u Koaliciji voljnih
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da Srbija ima ulogu počasnog gosta na vojnom defileu u Parizu povodom Dana Bastilje, a da je Hrvatska počašćena što su je tamo pozvali.
03. 07. 2026. u 15:08
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (1)