SKANDALOZNA IZJAVA IRANSKOG ŠEFA DIPLOMATIJE: Svet će biti bolje mesto bez Trampa - ovo su njegovi poslednji sramotni dani
IRANSKI ministar spoljnih poslova Muhamed Džavad Zarif izjavio je "da će planeta Zemlja postati bolje mesto za život" nakon odlaska Donalda Trampa sa mesta predsednika SAD.
Foto: EPA
Zarif je napisao na svom Tviter profilu da šteta koju je naneo režim Donalda Trampa ljudskom rodu nije bila dovoljna za njegove ekstremiste i naglasio "da su ovo Trampovi poslednji sramotni dani".
- To što je Majk Pompeo označio Hute kao teroriste i time pogoršao humanitarni košmar u Jemenu iznošenjem ratnohuškačkih laži protiv Irana, pokazuje krajnji prezir prema miru - rekao je Zarif.
Šef iranske diplomatije naglasio je da će planeta biti bolje mesto bez Trampa, kao i američkog državnog sekretara Majkla Pompea, prenela je IRNA.
Preporučujemo
TRAMP PROTIV RATOVA: Predsednik SAD izjavio da će do kraja ostati dosledan svom obećanju
14. 01. 2021. u 22:34
ZELENSKI, MRTVI SU: Stravičan snimak i brutalna poruka, javio se Kadirov (VIDEO)
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov objavio je snimak likvidacije ukrajinskih vojnika u Kostjantinjivki u Donjeckoj oblasti u Ukrajini na svom Telegram kanalu.
07. 02. 2026. u 17:05
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (4)