PUTIN ISPUNIO ŽELJU DESETOGODIŠNJAKU: Aleksandru se ostvario san kada je zagrlio pandu (VIDEO)
RUSKI lider Vladimir Putin ispunio je san desetogodišnjeg Aleksandra Koljasnikova iz Tulske oblasti koji je u okviru akcije „Novogodišnja jelka želja“ poželio da zagrli pandu.
Foto AP
Ruski predsednik je 5. decembra tokom završnog događaja posvećenog volonterima tradicionalno učestvovao u akciji „Jelka želja“ humanitarnog projekta „Maštaj sa mnom“. Putin je odabrao dve dečje želje koje će ispuniti, a jedna od njih je sada ostvarena.
- Saša je zajedno sa roditeljima stigao u rusku prestonicu i pod nadzorom zaposlenih u Moskovskom zooparku imao susret sa pandom - navodi se u saopštenju onlajn maratona „Mi smo zajedno“ na Telegramu.
Saša je boravio u posebnom prostoru za obuku gde je zabranjen ulaz običnim posetiocima. Zaposleni u zooparku su ispričali dečaku kako životinje provode dane, ko se o njima brine i kako proučavaju njihovo ponašanje.
Za Sašu je dolazak u zoološki vrt i susret sa pravom padom „natprirodan“ događaj.
- Uzbuđen sam i srećan. Mnogo volim pande – one su velike i mekane - rekao je dečak.
Takođe se navodi da je tokom ekskurzije po zooparku predsednik Putin stupio u kontakt sa Sašom i njegovim roditeljima telefonom.
(Sputnjik.rs)
Preporučujemo
„ŠTA JE S VAMA?” Putin prekorio činovnike, a imao je objektivan razlog (VIDEO)
29. 11. 2020. u 16:50
PUTIN KAO BRZI VOZ: Pogledajte munjevitu reakciju ruskog predsednika (VIDEO)
26. 11. 2020. u 20:03
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)