AUSTRIJA NE ŽELI RUSKU VAKCINU: Kurc tvrdi da će se držati plana EU
KOMENTARIŠUĆI mogućnost primene ruske vakcine „Sputnjik V“ u Austriji, kancelar te zemlje Sebastijan Kurc izjavio je da je racionalnije pridržavati se plana Evropske unije za kupovinu vakcina.
Foto: EPA
Novinar autrijske televizije „Puls 24“ primetio je da Mađarska može da koristi rusku vakcinu „Sputnjik V“ i pitao kancelara da li Austrija razmatra takvu mogućnost.
- Ovde računamo na evropski program nabavki. Zaključili smo ugovore o isporukama sa šest preduzeća. Prva će uskoro registrovati vakcine, na primer, 'Fajzer' i druge. Mislim da je racionalno računati na one dobavljače sa kojima već imamo ugovorne obaveze - istakao je Kurc.
Ranije je on izjavio da je moguće da će vakcinacija protiv virusa korona početi u Austriji već krajem decembra. Prema njegovim rečima, prvi će dobiti vakcinu oni kojima je najpotrebnija – stariji ljudi, osoblje staračkih domova, kao i zaposleni u zdravstvu.
Podsetimo, Ministarstvo zdravlja Rusije registrovalo je u avgustu prvu vakcinu na svetu za prevenciju kovida 19, koju je razvio Naučno-istraživački centar za epidemiologiju i mikrobiologiju „Gamaleja“ i proizveo zajedno sa Ruskim fondom za direktne investicije.
Trenutno je odobrena i sprovodi se treća faza kliničkih ispitivanja ruske vakcine u Belorusiji, UAE, Venecueli i drugim zemljama. Više od 50 zemalja je podnelo zahtev za nabavku više od 1,2 milijarde vakcina „Sputnjik V“.
(Sputnjik.rs)
Preporučujemo
RUSKI EKSPERT OBJAŠNjAVA: Da li se kroz vakcinu protiv korone mogu čipovati ljudi?
30. 11. 2020. u 13:28
ZA FAJZEROVU VAKCINU NEMA PREPREKA: Može da se skladišti u frižideru do 3 meseca
12. 11. 2020. u 22:33
PRVI NAŠ ČOVEK PRIMIO VAKCINU: Doktor Sergej Boljević dobio ruski Sputnjik V
12. 11. 2020. u 10:40
SPREMNI SMO NA SPECIJALNU OPERACIJU: Vučić otkrio šta je plan ako se Rusi ne dogovore sa izabranim partnerima oko prodaje NIS
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić na sednici Vlade dao je predlog Vladi da ukoliko Rusi sa izabranim partnerima ne dogovore oko kupoprodaje NIS, da mi kao Srbija morao da ponudimo bolju cenu.
16. 11. 2025. u 17:11
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)