PLJAČKA VREDNA 1,5 MILIONA EVRA: Lopovi ukrali nacističke uniforme, šlemove i oružje iz holandskog muzeja
IZ DVA holandska muzeja posvećena Drugom svetskom ratu ukradeni su retki nacistički šlemovi, oružje i uniforme vredne više od 1,5 miliona evra, izjavila je danas portparolka.

Depositphotos
Provale su se dogodile u muzej u Beku u avgustu i u muzeju Osendreht na jugu Holandije pre dve nedelje, prenosi BBC.
„Ne mislimo da su predmeti ukradeni za otvorenu prodaju putem Interneta, jer je oružje numerisano i toliko je jedinstveno i retko da bi ga odmah prepoznali“, rekao je Kennis.
Lopovi su bili dobro pripremljeni i čini se da su uzeli predmete naručene za privatne kolekcije, rekla je Janeke Kenis, koja radi u sličnom muzeju u Overlonu.
Lopovi su bili dobro pripremljeni i čini se da su uzeli predmete naručene za privatne kolekcije, dodala je.
„Verovatno su izviđali muzeje da vide šta im treba da provale, napravili spisak i obavili to vrlo profesionalno“, rekla je Kenis.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)