ZNAČAJNO POVEĆAVAJU KOLIČINE: Rusija registrovala još jednog proizvođača vakcine "Sputnjik V"

MINISTARSTVO zdravlja Rusije registrovalo je još jednog proizvođača vakcine protiv kovida 19 „Sputnjik V“, kompaniju „Generium“, saopštila je pres služba Ministarstva.

ЗНАЧАЈНО ПОВЕЋАВАЈУ КОЛИЧИНЕ: Русија регистровала још једног произвођача вакцине Спутњик V

Foto: AP

- Novi proizvođač će značajno povećati količine vakcine, a time i broj Rusa vakcinisanih protiv kovida 19 - navelo je ministarstvo.

Ranije je „Medgamal“ uvršten u ogranak istraživačkog centra za epidemiologiju i mikrobiologiju „Gamaleja“ i kompanije „Binofarm“.

Podsetimo, Ministarstvo zdravlja Rusije u avgustu je registrovalo prvu vakcinu na svetu za prevenciju kovida 19, koju je razvio Naučno-istraživači centar za epidemiologiju i mikrobiologiju „Gamaleja“ i proizveo zajedno sa Ruskim fondom za direktne investicije. Vakcina je nazvana „Sputnjik V“.

U oktobru je registrovana druga vakcina „EpiVakKorona“ koja je napravljena centru „Vektor“ Rospotrebnadzora. Trenutno se vrše klinička ispitivanja treće vakcine koju su razvili stručnjaci iz Kirovskog naučnog centra „Čumakov“.

Prema rečima ministra zdravlja Mihaila Muraška masovna vakcinacija će započeti nakon pokretanja velikih obima proizvodnje i biće besplatna.

Ranije je ministar industrije i trgovine Denis Manturov rekao da je planirano da proizvodnja vakcine „Sputnjik V“ u Rusiji bude do milion i po doza do kraja godine.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

LEKARI MU SE BORE ZA ŽIVOT! Andrija Bajić kritično, žena se oglasila - hitno prebačen za Beograd