U FRANCUSKOJ SVE GORA SITUACIJA U danu zaražene 41.622 osobe
U FRANCUSKOJ je zabeležen rekordan broj obolelih u jednom danu od početka pandemije - 41.622, saopštili su u četvrtak francuski zdravstveni zvaničnici.

Foto: AP
Ukupan broj zaraženih u Francuskoj porastao je na skoro milion, objavljeno je ubrzo nakon što je premijer Žan Kasteks rekao da će u zemlji biti uveden policijski čas za više od dve trećine stanovnika, upozoravajući da vreme teče i da je neophodno da se spreči širenje infekcije kako bi se izbegle još oštrije mere.
U poslednja 24 sata hospitalizovano je 847 pacijenat, što je prvi put od 6. aprila da je bro pacijenata kojima je potrebno bolničko lečenje veći od 800 u jednom danu, naovodi agencija Rotjers.
U bolnicama se zbog lečenja kovida-19 ukupno nalazi 14.032 obolelih.
U poslednja 24 sata preminule su 162 osobe, čime je ukupan broj žrtava korona virusa porastao na 34.210.
Kako napomnje Rotjers, Francuska bi sutra mogla da postane druga zemlja Zapadne Evrope u kojoj je reigistrovano više od milion slučajeva zaraze.
Preporučujemo

ZNAČAJNO POVEĆAN BROJ: Marija Zdravković - U Bežanijskoj kosi najviše kovid pacijenata
23. 10. 2020. u 01:28

MICOTAKIS NAJAVIO NOVE MERE: Grčka uvodi policijski čas u Atini i najvećim žarištima
23. 10. 2020. u 01:26

ODOBREN TRAMPOV LEK ZA KORONU: Remdesivir prvi dobio puno odobrenje za lečenje kovid-19!
22. 10. 2020. u 23:38

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"OPRAŠTAM UBICI" Udovica ubijenog Kirka zaplakala pred 10.000 ljudi - Tramp je tešio
NA PREPUNOM stadionu u Glendejlu, u saveznoj američkoj državi Arizoni, u nedelju je održana komemoracija za ubijenog konzervativnog aktivistu Čarlija Kirka, kojeg je predsednik Donald Tramp u svom govoru nazvao herojem i mučenikom za američku slobodu.
22. 09. 2025. u 08:39
Komentari (0)