PUTIN I LUKAŠENKO O RATU JERMENIJE I AZERBEJDŽANA: Evo za šta se zalažu predsednici Rusije i Belorusije
PREDSEDNICI Belorusije i Rusije Aleksandar Lukašenko i Vladimir Putin razgovarali su telefonom o unutrašnjim pitanjima u pozadini svetske krize, saopštila je pres-služba beloruskog lidera.

Foto: EPA
Lukašenko je prvo čestitao Putinu 68 rođendan, nakon čega su dvojica lidera razgovarala o bilateralnoj saradnji i međunarodnim temama.
- Predsednici su se kratko dotakli i unutrašnjeg stanja u Belorusiji i Rusiji u pozadini svetske krize, kao i nekih drugih aspekata međunarodne situacije - navodi se u saopštenju.
Kako se navodi, razgovarano je i o bilateralnoj saradnji. Lideri su „još jednom pozitivno ocenili ulogu međuregionalnih kontakata i saradnje preduzeća“.
Predsednici su se dotakli i situacije u Nagornom Karabahu i Kirgiziji. Oni su se založili za mirno rešavanje krize, "jer u regionu ginu ljudi".
(Sputnjik)
Preporučujemo


RAT NA KAVKAZU: Ponovo padaju bombe po Stepanakertu, armija Karabaha nastupa (FOTO/VIDEO)
07. 10. 2020. u 08:23 >> 14:47

OGLASIO SE ORBAN: Izdao veliko upozorenje zbog Irana
MAĐARSKI premijer Viktor Orban upozorio je da bi, u slučaju da se Iran raspadne zbog trenutnog rata, region mogao da postane neupravljiv i van kontrole, što bi imalo ozbiljne globalne posledice.
20. 06. 2025. u 10:34

ŽESTOKA PRETNjA TRAMPU IZ MOĆNE DRŽAVE: Ako se SAD uključe u rat, napašćemo vas
MOĆNA šiitska milicija iz Iraka, Kataib Hezbolah, koja ima podršku Irana, zapretila je napadima na američke vojne baze širom Bliskog istoka ukoliko se administracija Donalda Trampa odluči da interveniše u eventualnom sukobu između Izraela i Irana.
20. 06. 2025. u 09:27

DUŠAN U ŠOKU: Šta je Tramp pitao Vlahovića
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ugostio je u Ovalnom kabinetu ekipu Juventusa, a onda postavio škakljivo pitanje Vlahoviću i drugovima.
19. 06. 2025. u 10:33
Komentari (2)