TRKA ZA EVROPSKU VAKCINU: EK razgovara sa nekoliko kompanija o cepivu protiv korone
EVROPSKA komisija trenutno razgovara sa nekoliko kompanija o potencijalnoj vakcini protiv novog korona virusa, ali ne može da kaže sa kojima do okončanja tog procesa, izjavio je danas portparol EK.
Doto: Depozit
On je agenciji Tass rekao da su u toku intenzivni pregovori kako bi se napravio različit portfolio vakcina za građane EU po pristupačnim cenama. Pregovori su napredovali sa nekoliko kompanija koje imaju obećavajući napredak u proizvodnji vakcine. Iako podržavamo da se vakcina što brže razvije, ne možemo da ugrozimo zahteve posebno jer će se ona davati zdravim ljudima", rekao je portparol agenciji Tass.
Evropska komisija saoppštila je ranije da je završila razgovore sa kompanijom Sanofi-GSK o okvirnoj nabavci od oko 300 miliona vakcina.
Rusija je u utorak saopštila da je registtrovala vakcinu protiv korona virusa i da ju je nazvala Sputnjik 5.
Preporučujemo
UKOLIKO JE DOBRA KUPUJEMO: Izrael zainteresovan za rusku vakcinu Sputnjik 5
12. 08. 2020. u 11:56
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)