EVAKUISANO SKORO 2 MILIONA LJUDI: Tajfun nosi krovove i drveće, nivo vode na ulicama sve veći (FOTO/VIDEO)

TAJFUN Bavi, najjača oluja koja je ove godine pogodila kopneni deo Kine, donela je danas obilne padavine na istočnoj obali sa snažnim vetrovima testirajući sposobnost nadležnih službi da se nosi sa ekstremnim vremenskim prilikama.

ЕВАКУИСАНО СКОРО 2 МИЛИОНА ЉУДИ: Тајфун носи кровове и дрвеће, ниво воде на улицама све већи (ФОТО/ВИДЕО)

Foto: Printskrin/Jutjub/ FRANCE 24 English

Bavi je do nedelje ujutro oslabio na tropsku oluju dok se kretao ka unutrašnjosti, ali su meteorolozi upozorili da bi ovaj sistem veličine Francuske mogao da izazove produžene i obimne padavine širom istočne i severne Kine u narednim danima, prenosi Rojters.

Skoro dva miliona ljudi je evakuisano pre dolaska Bavija, uglavnom u provinciji Džedžang, ekonomskom i tehnološkom središtu druge najveće ekonomije sveta.

Foto: Tanjug/Chinatopix Via AP

Bavi je pogodio obalski grad Juhuan u Džedžangu oko u subotu u 23.20 sati po lokalnom vremenu, a zatim je oko ponoći drugi put udario u Juećing.

- Čuli smo kako padaju crepovi sa krovova i grane drveća. Naravno da smo se plašili, ali živimo pored mora, pa smo navikli na to - izjavio je jedan građanin.

Državni emiter CCTV javio je da je u Juećingu palo više od 1.300 stabala, od čega je više od 700 potpuno iščupano iz korena.

Poplava je dostigla nivo polovine visine automobilske gume. Ekipe za spasavanje su danas koristile bagere i lančane testere da raščišćavaju ulice prekrivene vodom i oborenim drvećem.

BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

SRBIJA U NAJUŽEM IZBORU ZA NAJPOŽELJNIJU DESTINACIJU EVROPE: Glasajte za našu zemlju u prestižnom izboru magazina Wanderlust!