DŽONSON TAJNO POSETIO POLOŽAJE UKRAJINSKE VOJSKE: Boravio na položajima u blizini važnog uporišta
Bivši premijer Velike Britanije Boris Džonson tajno je posetio položaje ukrajinske vojske na zaporoškom pravcu, o čemu je pisao u autorskom tekstu za list Dejli mejl.
Foto: Tanjug/Chiang Ying-ying, File
Prema navodima iz teksta, Džonson je boravio na položajima 65. brigade ukrajinske vojske u blizini Guljajpolja.
U autorskom osvrtu kritikovao je Zapad zbog, kako je ocenio, nedovoljne pomoći Ukrajini i pozvao na isporuku većih količina oružja dugog dometa Kijevu.
Tokom posete Džonson je snimao i materijal za dokumentarni film koji će kasnije biti prikazan na britanskom televizijskom kanalu "kanal 5", a datum emitovanja za sada nije saopšten.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"SPREMNI SMO NA SVE, ZNAMO S KIM IMAMO POSLA": Hitno se oglasio Zelenski uoči primirja
11. 04. 2026. u 15:06
CRN DAN ZA KIJEV: Ruska PVO pred uskršnje primirje napravila čudo, Ukrajinci na kolenima
11. 04. 2026. u 14:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)