INDIJA I EU POSTIGLE ISTORIJSKI SPORAZUM: Fon der Lajen i Modi uskoro otkrivaju detalje
INDIJA i Evropska unija su u ponedeljak postigle "značajan" sporazum o slobodnoj trgovini, koji se ocenjuje kao najveći do sada, rekao je indijski premijer Narendra Modi.
Foto: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Modi je danas u obraćanju na Indijskoj nedelji energetike sporazum nazvao "majkom svih sporazuma", prenosi CNBC.
On je naveo da će sporazum, koji dopunjuje postojeće sporazume Indije sa Velikom Britanijom i Evropskim udruženjem za slobodnu trgovinu, biti posebno koristan za ključne sektore indijske ekonomije.
Sporazum će stvoriti tržište od dve milijarde ljudi u vreme kada se trgovinske veze stavljaju na probu usred rastućih geopolitičkih tenzija, navodi CNBC.
Očekuje se da će Modi i predsednica EU Ursula fon der Lajen kasnije tokom dana dati zajedničko saopštenje na samitu Indije i EU u Nju Delhiju, otkrivajući detalje sporazuma koji je nastajao skoro dve decenije.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
SPORAZUM STOLEĆA ZA EVROPU: EU dobija pristup tržištu od 1,4 milijarde ljudi
26. 01. 2026. u 20:05
INDIJA DOBILA POZIV OD TRAMPA: Nju Delhiju ponuđeno mesto u Odboru za mir
18. 01. 2026. u 18:50
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)