"DRUGOG IZBORA NEMA" Kremlj: Rusija nastavlja Specijalnu vojnu operaciju

RUSIJA je spremna za mirno rešenje u Ukrajini, ali nastavlja svoju specijalnu vojnu operaciju jer drugog izbora nema, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

ДРУГОГ ИЗБОРА НЕМА Кремљ: Русија наставља Специјалну војну операцију

Foto: Profimedia

- Rusija je spremna za mirno rešenje. Rusija u ovom trenutku nastavlja svoju Specijalnu vojnu operaciju zbog nedostatka alternativa. Na ovaj ili onaj način. Rusija će osigurati svoje interese i ostvariti svoje navedene ciljeve - rekao je Peskov.

Kratko sa brifinga:

▪️Za sada nema kontakata Rusije i Turske o ukrajinskom rešenju.

▪️Rusija nastavlja SVO zbog nedostatka alternativa, ostvariće svoje ciljeve.
▪️Rusija ostaje spremna za miran dijalog o Ukrajini.
▪️ Predsednik nastavlja kontakte sa kolegama iz zemalja Centralne Azije, obaviće nekoliko telefonskih razgovora.

Ranije je francuski predsednik Emanuel Makron izjavio da će Rusija, ako ne izrazi spremnost za pregovore, platiti cenu, dodajući da Francuska aktivno podržava Ukrajinu i da se udružuje napore u okviru „koalicije voljnih“.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VUK (13) SVIRA, A ROBOTI IGRAJU MORAVAC: Pripreme za skup Srbija jedna porodica