FRANCUSKA ŠALJE RAFALE U POLJSKU: Makron poslao jasnu poruku Moskvi
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron objavio je danas da će Francuska poslati tri borbena aviona Rafal kako bi pomogla u zaštiti vazdušnog prostora Poljske, u okviru saradnje sa NATO-om, nakon niza incidenata sa ruskim dronovima na teritoriji Poljske.
Foto: AP Photo/Michel Euler
- Nakon upada ruski dronova u Poljsku, odlučio sam da rasporedim tri borbena aviona Rafal kako bih doprineo zaštiti poljskog vazdušnog prostora i istočnog krila NATO-a, zajedno sa našim saveznicima - naveo je Makron na platformi Iks.
On je dodao da je ovu "obavezu" preuzeo juče u razgovoru sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom, kao i da je o ovom pitanju razgovarao sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom i britanskim premijerom Kirom Starmerom, koji su takođe angažovani u odbrani istočnog krila.
- Bezbednost evropskog kontinenta je naš apsolutni prioritet. Nećemo popustiti pred rastućim zastrašivanjem od strane Rusije - poručio je Makron.
(Tanjug)
Preporučujemo
SVE JE ZAVRŠENO, RAKETA "OREŠNIK" STIŽE U OVU ZEMLjU: "Nikome ne pretimo, ovo je odgovor na eskalaciju u regionu"
RUSKI raketni sistem "Orešnik" biće stavljen u borbenu gotovost u Belorusiji u decembru ove godine, saopštila je portparolka predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka, Natalija Ejsmont.
28. 10. 2025. u 19:57
VUČIĆ O PORUCI IZ AMERIKE I NIS-U: E baš vam hvala, dragi partneri, poruku smo razumeli odavno
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić govorio je o pritiscima Sjedinjenih Američkih Država na Srbiju da se u potpunosti eliminiše rusko većinsko vlasništvo u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
28. 10. 2025. u 18:18
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)