AMERIČKI MEDIJI: Tramp sve više veruje da Netanjahu produžava rat u Gazi iz političkih razloga
AMERIČKI predsednik Donald Tramp sve više veruje da izraelski premijer Benjamin Netanjahu produžava rat u Gazi iz političkih razloga i da potkopava napore da se postigne primirje, preneo je danas američki časopis Atlantik, pozivajući se na dva neimenovana zvaničnika američke administracije.

Foto: Profimedia
Zvaničnici su u isto vreme izrazili sumnju da će Tramp preduzeti bilo kakve ozbiljne korake protiv Netanjahua.
Zvaničnik Bele kuće kazao je za časopis da "nema značajnog raskida" između Trampa i Netanjahua, i da se "saveznici ponekad mogu ne složiti, čak i na veoma realan način".
Američki zvaničnici su kazali da je deo razloga za trenutnu posetu američkog izaslanika Stiva Vitkofa Izraelu izrada nezavisne procene napora Izraela da obezbedi pomoć Gazi, pri čemu Tramp izražava sve veće nezadovoljstvo zbog izveštaja o krizi gladi na tom području.
Istovremeno, jedan izvor je za list rekao da Tramp i dalje uglavnom krivi palestinski militantni pokret Hamas za neuspeh u postizanju sporazuma o primirju u Pojasu Gaze.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - Helikopteri Ka-32 i Super puma u akciji gašenja požara u Kamenoj gori
Preporučujemo

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)