MOSKVA ODGOVORILA NA SANKCIJE EU: Branićemo svoje interese!
MOSKVA, kao odgovor na 17. i 18. paket sankcija Evropske unije, značajno proširuje spisak lica kojima je zabranjen ulazak u Rusiju, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: Piksabej
Prema saopštenju, ulazak u Rusiju zabranjuje se zaposlenima u agencijama za sprovođenje zakona, vladinim i komercijalnim organizacijama, kao i građanima zemalja članica EU i niza drugih zapadnih zemalja odgovornim za pružanje vojne pomoći Kijevu.
Pored toga, ulaz je zabranjen građanima koji se bave organizovanjem isporuke proizvoda dvostruke namene Ukrajini, sprovođenjem aktivnosti usmerenih na podrivanje teritorijalnog integriteta Rusije i organizovanjem blokade kretanja ruskih brodova i tereta u Baltičkom moru; predstavnicima evropskih struktura, vladinih organa zemalja EU i drugih evropskih država koji su uključeni u progon ruskih zvaničnika zbog navodnih „nezakonitih hapšenja i odvoženja ljudi sa ukrajinskih teritorija“.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova je naglasilo da će „naknadne odluke o sankcijama od strane Evropske unije takođe dobiti blagovremen i adekvatan odgovor“.
„Antiruske akcije ne mogu ni na koji način uticati na politiku Rusije; ona će nastaviti da brani svoje interese“, poručuje Ministarstvo.
Prethodno su ambasadori zemalja EU nakon dva meseca diskusija usvojili 18. paket sankcija protiv Rusije, koji obuhvata više od 50 fizičkih lica i organizacija. U okviru ovog paketa, Evropska unija, između ostalog, snižava cenovni limit za kupovinu ruske nafte sa 60 na 47,6 dolara po barelu, isključuje mogućnosti za obnovu rada gasovoda „Severni tok“ i „Severni tok 2“, uvodi ograničenja za naftne tankere i banke, kao i nove restrikcije u izvozu.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
"STAZE KOSMETA": Šar-planina - Epizoda 3
Preporučujemo
"PREDSTOJI MNOGO POSLA" Peskov:: Ruski i ukrajinski nacrti dijametralno suprotni
21. 07. 2025. u 13:24
POKROVSK PRED PADOM, RUSKI VOJNICI U CENTRU GRADA: "Situacija je više nego kritična, ubijaju nam ljude"
NAJMANjE 250 ruskih vojnika nalazi se u Pokrovsku, gde učestvuju u uličnim borbama i ubijaju ukrajinske vojnike, posebno operatere dronova, prenosi Ukrajinska pravda pozivajući se na oficire iz dve brigade koje deluju u tom području.
25. 10. 2025. u 19:17
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)