ULAZAK UKRAJINE U NATO NIJE NA STOLU Kelog: "Tramp na dobrom putu da uspostavi prekid vatre"
20. 04. 2025. u 07:36
UKRAJINA neće ući u NATO, a postoje druge mogućnosti koje bi se mogle primeniti, izjavio je juče specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu, Kit Kelog.
Povezane vesti
UKRAJINSKI OBAVEŠTAJAC I BIVŠI SAVETNIK ZELENSKOG: Zapad želi da pošalje trupe u Ukrajinu zbog straha od „građanskog rata“
ZAPADNE zemlje razmatraju slanje trupa u Ukrajinu ne da bi obuzdale Rusiju, već da bi sprečile potencijalni građanski rat podstaknut unutrašnjim političkim rivalstvima, široko rasprostranjenim širenjem oružja i društvenim nezadovoljstvom, sugerisao je Aleksej Arestovič, bivši glavni pomoćnik Vladimira Zelenskog i vojni obaveštajac.
06. 01. 2026. u 20:22
SKORO SPREMAN SPORAZUM O BEZBEDNOSNIM GARANCIJAMA IZMEĐU UKRAJINE I SAD Zelenski: Sporazum suštinski završen i na stolu je
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Ukrajina trenutno radi na pet dokumenata koji bi trebalo da obezbede mir u Ukrajini, a bilateralni sporazum između Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država o bezbednosnim garancijama je "skoro spreman" i blizu potpisivanja.
26. 12. 2025. u 17:44
KRAJ RATA ZA 90 DANA? Ambasador SAD u NATO-u: Moguć brz završetak sukoba u Ukrajini
SJEDINjENE Američke Države rešile su većinu pitanja sa Ukrajincima u vezi sa bezbednosnim garancijama; sada se sve svodi na teritorijalno pitanje, izjavio je stalni predstavnik SAD pri NATO-u Metju Vitaker.
24. 12. 2025. u 22:40
KREMLJ SAOSEĆAJNO PRATI MIROVNE NAPORE SAD Rjabkov: Da nije sadašnje administracije, ne bismo imali okvir koji je prihvatljiv
MOSKVA saosećajno prati mirovne napore administracije američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je danas zamenik ruskog Ministarstva spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
24. 12. 2025. u 16:19
OBJAVLJENA TAJNA DOKUMENTA SAD: Evo u šta je DŽordž V. Buš uveravao Putina, a šta je ruski predsednik poručio
BIVŠI predsednik SAD Džordž V. Buš govorio je ruskom predsedniku Vladimiru Putinu da Rusiju smatra delom Zapada, a ne njegovim neprijateljem, sledi iz deklasifikovanih protokola vlade SAD koje je objavio američki Arhiv Nacionalne bezbednosti.
23. 12. 2025. u 21:01
Najnovije iz rubrike
ŠTA SADRŽI DEKLARACIJA O UKRAJINI: Starmer i Merc planiraju vojne baze širom zemlje i razmeštanje trupa
„KOALICIJA voljnih“ namerava da učestvuje u mehanizmu za praćenje prekida vatre u Ukrajini pod rukovodstvom Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u dokumentu dogovorenom nakon sastanka „koalicije“ u Parizu.
06. 01. 2026. u 21:38
BLAGO NAGOMILANIH PREDMETA OSTALIH OD RODITELJA, BAKA I DEKA MLADIMA POSTALO BIZNIS: Prodaju ih onlajn, takvo tržište u Italiji vredi 27 mil
ZA predmete očuvane u podrumima, na tavanima, u ormarima ili kutijama stiglo novo vreme, neko može da postane i bogat ako se među starim predmetima nađu komadi koji su na tržištu procenjeni kao veoma vredni. Zbogom novom džemperu od kašmira, bolje onaj ostao od bake, „korišćeno je lepo i drugačije je od onog iz radnje“.
06. 01. 2026. u 21:33
ŠEJNBAUM TRAŽI PRAVIČNO SUĐENJE MADURU: Nikada nećemo pristati na kršenje suverenita jedne zemlje i otmicu predsednika
PREDSEDNICA Meksika Klaudija Šejnbaum pozvala je danas na "pravično suđenje" svrgnutom venecuelanskom lideru Nikolasu Maduru, kritikujući američku intervenciju i upotrebu sile u Venecueli.
06. 01. 2026. u 21:11
NORDIJSKE ZEMLJE O TRAMPOVIM NAMERAMA: Bezbednost Arktika zasniva se na međunarodnom pravu
BEZBEDNOST Arktika počiva na poštovanju međunarodnog prava i nepovredivosti granica, poručili su danas ministri spoljnih poslova Danske, Finske, Islanda, Norveške i Švedske u zajedničkom saopštenju, dodajući da su nordijske zemlje, kao arktičke države i saveznici u NATO-u, zajednički posvećene očuvanju bezbednosti, stabilnosti i saradnje u arktičkom regionu.
06. 01. 2026. u 21:00
KOALICIJA VOLJNIH USVOJILA DEKLARACIJU: Postignut dogovor o bezbednosnim garancijama za Ukrajinu
LIDERI „koalicije voljnih“ usvojili su Parisku deklaraciju o bezbednosnim garancijama za Ukrajinu, ali ona ne uključuje nikakve konkretne obaveze, izjavio je poljski premijer Donald Tusk nakon sastanka evropskih lidera u Parizu.
06. 01. 2026. u 20:45
Komentari (0)