RUBIO DOBIO PROTESTNO PISMO: Diplomate besne zbog gašenja USAID-a

STOTINE diplomata američkog Stejt departmenta i američke Agencije za međunarodni razvoj (USAID) uputile su protestno pismo državnom sekretaru Marku Rubiju zbog gašenja te agencije.

РУБИО ДОБИО ПРОТЕСТНО ПИСМО: Дипломате бесне због гашења УСАИД-а

Foto EPA

U pismu se ukazuje da gašenje USAID potkopava američko liderstvo i bezbednost i "uspostavlja vakume moći koje Kina i Rusija mogu da iskoriste i popune", prenosi Rojters.

Potpisnici protestnog pisma upozoravaju da odluka Trampove administracije doneta 20. januara o zamrzavanju gotovo sve američke pomoći inostranstvu ugrožava američke diplomate i vojnike u inostranstvu i dovodi u opasnost živote miliona ljudi širom sveta koji zavise od američke pomoći.

Pozivajući se na američkog zvaničnika upućenog u ovu inicijativu koji je govorio pod uslovom anonimnosti, Rojters navodi da je više od 700 ljudi potpisalo protestno pismo upućeno Rubiju.

- Odluka da se zamrznu i raskinu ugovori o američkoj pomoći bez ikakve značajne analize ugrožava naše partnerstvo sa ključnim saveznicima, erodira poverenje i stvara prilike za neprijatelje da prošire svoj uticaj -  naglašava se u protestnom pismu.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Klimatske promene su odgovornost svih aktera društva