“OVAKO NEŠTO NIJE SE DOGODILO 50 GODINA”: Strašna oluja preti da evakuiše više miliona ljudi u Australiji
ISTOČNOJ Australiji preti razoran ciklon zbog čega će se evakuisati više od dva miliona ljudi.

Foto: Printskrin/ Jutjub/ CBS News
Tropski ciklon pod imenom Alfred, čija jačina je ocenjena kao uragan prve kategorije, zahvatiće obalu južno od Brizbena.
- Ovo je redak događaj, da se dogodi tropski ciklon u oblastima koje nisu tropske poput jugoistočnog Kvinslenda i severnog Novog Južnog Velsa - objasnio je premijer Entoni Albanez.
Posljednji jak ciklon koji je pogodio Brizbejn bio je 1974. godine. Izazvao je velike poplave u gradu i cijelom regionu Novog Južnog Velsa.
- Nismo videli ništa slično u poslednjih 50 godina. Postoje područja u kojima je olujni udar najveći problem, a zatim postoje područja u kojima su veliki problemi visoki talasi i obalna erozija i poplave koje dolaze direktno iz mora zbog jakih talasa. Dakle imamo kombinaciju svega toga od Brizbena do reka na severu Novog Južnog Velsa - naveo je Darel Štraus, istraživač na Univerzitetu Grifit.
Narod se priprema za evakuaciju, postavljaju se uveliko džakovi sa peskom ispred kuća, a police u supermarketima su gotovo prazne.
(6yka)
Preporučujemo

ODLUKA VAŽI OD 1. APRILA: Jedna zamlja uvodi zabranu strancima da kupuju nekretnine
21. 02. 2025. u 10:47

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)