TRGOVINSKI RAT “NA ČEKANJU”: Razgovor Trampa i Trudoa odložio povećanja carina na kanadske proizvode na najmanje 30 dana
KANADSKI premijer Džastin Trudo danas je dogovorio sa predsednikom SAD Donaldom Trampom odlaganje povećanja carina od 25 odsto na uvoz kanadskih proizvoda u Ameriku i 10 odsto na kanadske energente na najmanje 30 dana.
Foto: Tanjug/AP
-Predložene carine će biti pauzirane na najmanje 30 dana, rekao je Trudo i dodao da će nastaviti da sarađuje sa Trampom po ovom pitanju.
On je u objavi na mreži X rekao da je u razgovoru sa Trampom obećao dodatnu saradnju na bezbednosti granica, prenosi AP.
CNN prenosi da je Tramp ocenio razgovor sa Trudoom kao "veoma dobar", a odgovarajući na pitanje da li i dalje planira da uvede carine Kanadi, rekao je samo "gledajte".
Tramp je, u odvojenim pregovorima sa meksičkom predsednicom Klaudijom Šajnbaum, dogovorio odlaganje uvođenja carina toj zemlji za 30 dana.
Kanada je u subotu saopštila da će uvesti carine od 25 odsto na 155 milijardi kanadskih dolara (106,5 milijardi dolara) američke robe, a povećanje je trebalo da stupi na snagu u utorak u ponoć.
Očekuje se da povećanje carina na uvoz robe iz Kine u SAD od 10 odsto stupi na snagu kako je planirano.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
AMERIČKI MEDIJI: Koja je funkcija Ilona Maska u administraciji Donalda Trampa?
04. 02. 2025. u 00:00
HLADAN TUŠ ZA VLAST U KIJEVU: Tramp - Ukrajina da "plati" mir retkim metalima
03. 02. 2025. u 22:33
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)