NETANIJAHUOVA ŽENA POD ISTRAGOM: Navodno zastrašivala svedoka, a već bila optužena za prevaru i zloupotrebu položaja
IZRAELSKE vlasti pokrenule su istragu protiv supruge izraelskog premijera Benjamina Netanijahua, Sare, zbog navoda da je pokušala da zastraši svedoka i zbog mešanja u slučaj u kojem je njen muž optužen za korupciju, prenose danas izraelski mediji.
Foto: Profimedia
Kancelarija saveznog tužioca obavestila je Netanijahuovu suprugu da je protiv nje pokrenuta istraga nakon zahteva demokratske poslanice u parlamentu, Name Lazimi, prenosi Tajms of Izrael.
Pokretanje istrage usledilo je posle izveštaja tv kanala 12 gde je navedeno da je Sara Netanijahu naložila bivšem savetniku svog supruga da orkestrira proteste i kampanju protiv Hadas Klajna, ključnog svedoka u jednom od postupaka koji se vode protiv izraelskog premijera.
Poslanica Lazimi navela je da je pokretanje krivične istrage protiv Sare Netanijahu važno za pravosudni sistem i vladavinu zakona. Lazimi je dodala da se iz istrage saznaje da je Netanijahuova supruga nastojala da naudi zvaničnicima tužilaštva diskreditovanjem svedoka, što su vrlo ozbiljni prestupi zbog kojih mora biti privedena pravdi.
Sara Netanjahu je 2019. bila optužena za prevaru i zloupotrebu položaja, a na osnovu sporazuma je priznala krivicu čime su optužbe protiv nje smanjene.
Ona je optužena da je naručivala jela iz luksuznih restorana iako je u zvaničnoj rezidenciji bio stalno zaposleni kuvar, a priznala je proneveru 50.000 dolara iz državnih fondova.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
DRAMATIČAN SNIMAK IZ GAZE: Pogledajte upad izraelske policije
Preporučujemo
"SASTANAK SA TRAMPOM MOGAO BI DA PROMENI BLISKI ISTOK" Netanjahu pred put u Vašington
02. 02. 2025. u 08:58
VOJSKA GAĐALA TOKOM NOĆI: Izrael napao ciljeve Hezbolaha u istočnom Libanu
31. 01. 2025. u 09:23
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (1)