TRI UKRAJINSKA KOMANDATA POD ISTRAGOM: Preti im do 15 godina robije
TRI bivša komandanta brigada Oružanih snaga Ukrajine privedena su pod optužbom za nemar, saopštio je ukrajinski Istražni biro na Telegramu.

Foto: Profimedia
-Istražni biro je priveo generale čija je neaktivnost dovela do zauzimanja dela Harkovske oblasti 2024. godine, navodi se u saopštenju.
Kako je precizirano, reč je o bivšim komandantima operativno-taktičke grupe „Harkov“, 125. odvojene brigade teritorijalne odbrane i 415. odvojenog streljačkog bataljona.
Oni se terete za nesavesnu vojnu službu koja je dovela do gubitka teritorija, ljudstva i naoružanja.
Bivši komandanti će biti prebačeni u Kijev, gde će protiv njih biti podignuta optužnica. Preti im do deset godina zatvora.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

AMERIČKI MEDIJI: SAD priznaju da će Rusija zadržati teritorije oslobođene tokom SVO
20. 01. 2025. u 15:37

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)