PAKISTANSKA VOJSKA: Ubijeno 27 militanata na jugozapadu zemlje
PAKISTANSKA vojska saopštila je danas da su njene bezbednosne snage ubile 27 militanata u operaciji sprovedenoj na jugozapadu zemlje, javlja Rojters.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Separatistička grupa pod nazivom Balučka oslobodilačka vojska preuzela je odgovornost za eksploziju u Turbatu, ali je objavila veći broj žrtava, dodavši da je meta napada bio vojni konvoj.
Belučistan je poprište dugotrajne pobune, gde nekoliko separatističkih grupa koje izvode napade, uglavnom napadaju pakistanske bezbednosne snage, navodeći da se suočavaju sa diskriminacijom vlade u Islamabadu.
BONUS VIDEO: PAKISTAN LANSIRAO PRVU BALISTIČKU RAKETU: Projektil opremljen jedinstvenim navigacionim sistemom
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)