SAD GRADE BUNKERE U SLUČAJU NUKLEARNOG RATA: Lavrov - troše novac koji nemaju, bolje bi im bilo da nam ne testiraju strpljenje
Moskva ne želi da podgreva pitanje o rizicima upotrebe nuklearnog oružja, ali niko ne treba da testira strpljenje Rusije, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.

FOTO: Profimedia/ EPA/novosti ilustracija
- Ne želimo da podgrevamo pitanje o rizicima upotrebe nuklearnog oružja. Čvrsto se pridržavamo stava da u nuklearnom ratu ne može biti pobednika. Ali ja nikome ne bih savetovao da testira naše strpljenje, našu odlučnost da svim raspoloživim sredstvima branimo naše legitimne nacionalne interese - rekao je Lavrov u emisiji „60 minuta“ na TV „Rusija 1“.
On je podsetio da je na tu temu govorio i predsednik Rusije Vladimir Putin na pres-konferenciji 19. decembra, ali i prilikom drugih obraćanja.
- Nadamo se da će oni koji imaju uši – čuti, a oni koji imaju mozak – shvatiti - poručio je Lavrov.
Šef ruske diplomatije se našalio da je Rusija spremna da pomogne stanovnicima SAD i drugih zapadnih zemalja da ne troše novac na bunkere koje kupuju u slučaju nuklearnog rata.
- Spremni smo da učinimo sve kako američki građani i građani drugih zapadnih zemalja ne bi trošili dodatni novac, kojeg sada nemaju viška, na izgradnju bunkera. Bili bismo spremni da učinimo sve da pomognemo zapadnim poreskim obveznicima da uštede na tim bunkerima - rekao je Lavrov, komentarišući vesti da u SAD i zapadnim zemljama neki stanovnici već grade bunkere u slučaju nuklearnog rata.
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Oslobođeno Zagrizovo; Bliži se kraj otporu u Kurahovu, Rusi napredovale 3 km kod Pokrovska; (MAPA/VIDEO)
25. 12. 2024. u 08:34 >> 03:35

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)