SAD NE PREZA NI OD ČEGA, BRIKS PRAVI ALTERNATIVU Lavrov: ''Niko nije imun od tiranije dolara''
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države neće prezati ni od čega da bi sačuvale "tiraniju" dolara, kao i da BRIKS ima predloge za alternativu.
Foto: Profimedia
- Zemlje BRIKS-a su već razvile preporuke o alternativnim mehanizmima plaćanja", rekao je Lavrov u intervjuu za međunarodnu mrežu TV BRIKS.
Lavrov je rekao da je sistem plaćanja bio "na dnevnom redu samita u Kazanju i na sastancima ministara finansija i čelnika centralnih banaka".
- Uveren sam da će Brazil, kao sledeći predsedavajući, nastaviti ovaj posao- rekao je Lavrov.
On je naveo da se "dolar sve više koristi kao agresivno oružje u globalnoj ekonomiji", i da je zbog toga neophodno da se stvori "paralelni sistem poravnanja koji neće biti izložen ovakvim rizicima".
- Niko nije imun od tiranije dolara, s obzirom na očajnu situaciju u Sjedinjenim Državama. Oni osećaju da (njihova) hegemonija izmiče, a ... Sjedinjene Države žele da iskoriste sve, uključujući i najzabranjenije metode, da je sačuvaju - naglasio je Lavrov.
BONUS VIDEO: STIGAO ALVROV: Kolona automobila sa šefom ruske diplomatije ulazi u Beograd
Preporučujemo
LAVROV PRVI PUT U ZEMLjI EU OD POČETKA RATA U UKRAJINI! Poseta planirana za decembar
01. 11. 2024. u 09:10
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)