ODUZETO 13 TONA KOKAINA, TREBAO DA PREUZME BALKANSKI KARTEL: Neverovatna akcija španske i ekvadorske policije (FOTO/VIDEO)
VIŠE od 13 tona kokaina sakrivenog u paketima banana zaplenjeno je u luci Alhesiras (Kadiz).
Foto: Shutterstock
Prema podacima dobijenim od stranih bezbednosnih službi, droga je bila sakrivena u kontejneru koji je utovaren u Ekvadoru, a u Španiji je trebalo da je preuzmu vojnici Balkanskog kartela.
Pronalazak i oduzimanje 13.062 kilograma kokaina u Kadizu, predstavlja najveću zaplenu ikad sprovedenu u Španiji.
Droga je oduzeta u akciji španske policije i Carinske službe, realizovanoj nakon što je Nacionalna policija Ekvadora sa njima podelila obaveštajne podatke.
Prema podacima “Vijesti” istraga je započeta u Latinskoj Americi, ali su američki agenti i tamošnje vlasti, sa kolegama iz Španije podelili informacije kako bi došli do pojedinaca i kompanija koje služe kao paravan narko-kartelima, pišu Vijesti.
Nakon razmenjenih informacija, španski carinici i Centralna jedinica za suzbijanje organizovanog kriminala usmerila je istragu na pojedince i kompanije koje su već bile pod prismotrom zbog sumnje da sarađuju sa organizovanim kriminalnim grupama, odnosno, koje im omogućavaju uvoz sumnjivih pošiljki.
U toj istrazi izvršeno je više pretresa u pokrajinama Alikante, Toledo, ali i na drugim lokacijama.
Sagovornik iz strane bezbednosne službe objasnio je da su pod lupom agenata ćelije Balkanskog narko-kartela koje deluju u Španiji, i nekoliko kriminalaca sa područja bivše Jugoslavije.
Istakao je da zbog značaja istrage ne može da govori o detaljima, ali da neumorno rade na hapšenju što više povezanih sa zaplenjenom drogom.
Španski mediji šturo su izvestili o zapleni, navodeći da je rekordna, ali da nema zvaničnih podataka.
BONUS VIDEO:
PUCNjAVA NA BEŽANIJSKOJ KOSI: Muškarac ranio sina i ženu
Preporučujemo
RODITELjI KIDNAPOVALI PREVREMENO ROĐENO DETE: Svi detalji jezivog slučaja u Francuskoj!
22. 10. 2024. u 13:04 >> 13:04
Udar na srpske svetinje: Kako je mržnja prema državi i SPC pretvorila Novi Sad u poporište napada
Suština srpskog autošovinizma najbolje se vidi u hrvatskom ogledalu. Tom antinarodnom i antinacionalnom (samo)razumevanju, pratećoj ideologiji i njenoj paranaučnoj potki, skloni su elitni „učeni“ Srbi koje vidim kao protiv doma spremne.
15. 04. 2026. u 14:36
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)