TRAMP I HARISOVA IZJEDNAČENI? Šta pokazuju najnovije ankete
DANAS su objavljeni rezultati ankete koju su sproveli dnevnik Njujork Tajms i Sijena koledž pokazali su da kandidati na američkim predsedničkim izborima, republikanac Donald Tramp i demokrata Kamala Haris, imaju gotovo jednaku podršku birača u saveznim državama Mičigen i Viskonsin.
Foto: Profimedia
Kako prenosi agencija Rojters, države Mičigen i Viskonsin smatraju se ključnim za ishod predsedničkih izbora. Prema rezultatima ove ankete Harisova ima 48 odsto podrške među verovatnim biračima u Mičigenu, dok Tramp ima 47 odsto u toj državi. Nešto veću podršku birača Harisova ima u Viskonsinu, 49 odsto prema 47 odsto koliko ima republikanski kandidat i bivši američki predsednik.
Ankete sugerišu da je Tramp pokazao snagu u sferi ekonomskih pitanja koja se smatraju najvažnijim za birače, ispred pitanja vezanih za reproduktivna prava. Ankete su pokazale da je prednost koju je Harisova imala početkom avgusta neznatno smanjena Trampovim insistiranjem na ekonomskim pitanjima, što bi za aktuelnu potpredsednicu SAD mogao biti zabrinjavajući razvoj događaja uoči novembarskih izbora s obzirom na to da je ekonomija najvažnije pitanje koje pokreće birače, prenosi Blumberg. Ankete su sprovedene telefonom u periodu od 21. do 26. septembra među 688 verovatnih birača u Mičigenu i 680 u Viskonsinu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
POGLEDAJTE SPECIJALNU OPERACIJU UKRAJINE U POKROVSKU Oglasili se Rusi: "Sve smo ih pobili" (VIDEO)
UKRAJINSKE snage i dalje drže položaje u Pokrovsku, gde pokušavaju da zaustave veliku grupaciju ruskih trupa koja nastoji da prodre u stambene zone i preseče linije snabdevanja, saopštio je komandant ukrajinske vojske Aleksandar Sirski 1. novembra.
01. 11. 2025. u 16:18
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"TO NIJE GLUPOST, TO JE DNO!" Karleuša oštro o Cecinom potezu u Severnoj Makedoniji
PEVAČICA Jelena Karleuša oglasila se povodom postupka koleginice Svetlane Cece Ražnatović na koncertu u Severnoj Makedoniji.
01. 11. 2025. u 13:31
Komentari (0)