JASAN STAV SAD: Ako Iran ili saveznici napadnu Izrael, mi ćemo...
SJEDINjENE Države su uvek branile Izrael i nastaviće da ga brane ako ga napadne Iran ili njegovi saveznici, rekao je portparol Stejt departmenta Metju Miler.
Foto Shutterstock
U intervjuu za "Foks njuz", Miler je istakao da Vašington vidi kako Iran i njegovi saveznici nastavljaju da sprovode "nekoliko terorističkih akcija" protiv Izraela i izraelskog naroda, zbog čega su SAD prinuđene da preduzmu mere odmazde protiv snaga koje destabilizuju taj region.
- Uvek smo bili jasni da ćemo braniti Izrael od terorizma. Ono što pokušavamo da uradimo jeste da prekinemo ciklus nasilja i sukoba koji nastavljaju da ugrožavaju mir i stabilnost svih na Bliskom istoku - kazao je Miler i dodao da Vašington istovremeno pokušava da "spreči eskalaciju tog sukoba diplomatskim pregovorima".
Portparol je istakao da SAD sa Izraelom neguje "bliske odnose" i da "Vašington čvrsto podržava pravo Izraela da se brani".
Prema njegovim rečima, Sjedinjene Države će nastaviti da štite ne samo Izrael, već i američke interese i trupe u regionu i zahtevaće "odgovornost od onih koji prete" američkom osoblju, koje radi na Bliskom istoku.
Izjave američkog portparola dolaze u okviru nove eskalacije sukoba između Izraela i Irana nakon ubistva političkog lidera Hamasa Ismaila Hanijea i smrti vojnog komandanta libanskog Hezbolaha Fuada Šukra, u izraelskom napadu u Bejrutu.
Američki zvaničnici su izjavili da, iako se Teheran priprema za napad u narednim danima, još uvek nije jasno kada će se to dogoditi, a detalji su nepoznati.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: AUSTRALIJSKA VOJNA VEŽBA: Preko 140 aviona učestvuje
Preporučujemo
GRAD NAGASAKI NE ODUSTAJE, NEMA MESTA ZA IZRAEL: SAD i Britanija izrazile zabrinutost
07. 08. 2024. u 12:05
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)