"KREMLJ KATEGORIČKI NEGIRA": Peskov o optužbama da Rusija gađa civilne objekte u Ukrajini
KREMLj kategorički negira optužbe da je Rusija, navodno, napala bolnicu u Kijevu, izjavio je sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Foto: Profimedia
- Mi i dalje insistiramo: mi ne izvodimo napade na civilne ciljeve. Napadi se izvode na kritičnu infrastrukturu, na vojne ciljeve koji su na ovaj ili onaj način povezani sa vojnim potencijalom (kijevskog) režima - istakao je portparol Kremlja.
On je skrenuo pažnju na izjavu ruskog Ministarstva odbrane, gde se „apsolutno isključuje da su mete bili civilni ciljevi”. Raketa protivvazdušne odbrane je pala na civilni objekat.
U razgovoru s novinarima, Peskov se osvrnuo i na predstojeći samit NATO-a koji danas počinje u Vašingtonu.
- Reč je o alijansi (NATO) koja je direktno uključena u ukrajinski sukob na ukrajinskoj strani. Stoga ćemo, naravno, najpažljivije pratiti retoriku koja će se čuti tokom sastanka, odluke koje će se donositi i zapisivati na papiru - rekao je Peskov.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)