AVDEJEVKA JE SAMO POČETAK... „Biznis insajder“ ocenjuje: Tempo ruske vojske ne slabi
UKRAJINA bi mogla da izgubi još više teritorije nakon što je Rusija zauzela Avdejevku jer ruska vojska nastavlja da napreduje, piše američki list „Biznis insajder“.
Foto: Profimedia
Prema pisanju lista, ruska vojska nije oslabila tempo napretka i već je uspela da zauzme još nekoliko mesta nakon Avdejevke.
„Resursi Ukrajine rapidno se smanjuju, a ukoliko ne dobije svo potrebno naoružanje i opremu i ne izgradi ubrzo snažnu odbranu, Rusi će se veoma lako probiti“, navodi se u članku.
Podsetimo, Rusija je početkom februara zauzela Avdejevku, važno strateško mesto koje je predstavljalo jedno od ključnih utvrđenja ukrajinske vojske u Donjeckoj Narodnoj Republici.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
LUKSUZ NA RUSKI NAČIN
Preporučujemo
ERDOGAN: Turska spremna da organizuje mirovni samit za rešenje sukoba u Ukrajini
08. 03. 2024. u 22:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)