ERDOGAN KREĆE U KOPNENU OPERACIJU VELIKIH RAZMERA: Priprema se pokret turske vojske - Granica se "zatvara"
ORUŽANE snage Turske očekuju da će izvesti veliku kopnenu vojnu operaciju u severnom Iraku protiv militanata Kurdistanske radničke partije (PKK), zabranjenih u zemlji, prenosi list Hurijet, prema kojem je postignut odgovarajući sporazum sa iranske centralne i lokalne vlasti, pišu "RIA novosti".

Foto: Depositphotos/Printscreen
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan ranije je rekao da Ankara očekuje da će na leto „rešiti pitanje bezbednosti granice” sa Irakom. Prema njegovim rečima, turska strana takođe nastoji da stvori bezbednosni koridor 30-40 km duboko u Siriji.
„Pre svega, u regionu gde je izvedena Operacija Klav-Lok, biće izvedena kopnena operacija velikih razmera. Pre operacije postignut je dogovor sa centralnom administracijom Iraka i administracijom Erbila, koju kontroliše porodica Barzani“, piše kolumnista publikacije Abdulkadir Selvi, blizak vladinim krugovima.
Publikacija pojašnjava da Ankara očekuje da iskoristi ovu operaciju da „zatvori“ svih 378 kilometara granice sa Irakom od terorista.
Oružani sukob sa Radničkom partijom Kurdistana počeo je u Turskoj 1984. i nastavio se 2015. godine. U severnom Iraku postoje baze PKK, protiv kojih turske oružane snage izvode vazdušne i kopnene operacije. Prisustvo turskih trupa u kampu Zlikan, severoistočno od Mosula, postalo je tačka spora između Bagdada i Ankare.
BONUS VIDEO:
GLASANjE U RUSIJI- IRVASI STIGLI PRVI
Preporučujemo

CRNI DIM PREKRIO NEBO: Prvi snimci požara iz Istanbula, gori na univerzitetu (VIDEO)
06. 03. 2024. u 08:09

PORAŽAVAJUĆA STATISTIKA U TURSKOJ: Inflacija "divlja", evo šta je najviše poskupelo
04. 03. 2024. u 09:49

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)