ŠOK PORUKA FRANCUSKOG MINISTRA: Nećemo ginuti za Ukrajinu, ništa od slanja trupa
BORBENE jedinice francuske vojske neće se pojavljivati u Ukrajini, izjavio je republički ministar spoljnih poslova Stefan Sežurne radio-stanici Frans Inter.
Foto: EPA/ilustracija
- Francuzi neće ginuti za Ukrajinu. Nećemo slati trupe koje vode borbena dejstva, jer je uspostavljen okvir, odnosno da sprečimo pobedu Rusije bez rata sa Rusijom. I u tom okviru ništa nije isključeno, kao što je rekao predsednik - rekao je šef Ministarstva spoljnih poslova.
Ovako je odgovorio na pitanje radio-slušaoca da li se Emanuel Makron seća da su njega Francuzi izabrali za predsednika, a ne Vladimira Zelenskog.
Foto Tanjug/AP
Slušalac je dodao da „niko ne želi da pošalje svoju decu da ginu za Ukrajinu“.
Ministar spoljnih poslova je rekao da su napori Pariza usmereni na izbegavanje rata, a ne na unošenje uznemirenosti među Francuze.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)