VISOKI predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj izjavio je, povodom dvogodišnjice rata u Ukrajini, da je EU na strani Kijeva od početka sukoba koji je, kako je naveo, promenio istoriju Evrope, ali neće nasilnim putem njenu geografiju.
Povezane vesti

"EVROPA JE ZA RAT PO SVAKU CENU" Moskva u ponedeljak očekuje "važnu izjavu" koju je najavio američki predsedik
MOSKVA čeka ponedeljak da čuje "važnu izjavu" koju je najavio američki predsednik Donald Tramp, kako bi razumela šta je šef Bele kuće hteo da kaže, poručio je juče portparol Kremlja Dmitrij Peskov. Objavivši ranije da "će u ponedeljak izdati jedno bitno saopštenje o Rusiji", Tramp nije otkrio šta će ono sadržati. Peskov se, istovremeno, osvrnuo na namere Starog kontinenta, dan posle Donatorske konferencije za Ukrajinu u Rimu i susreta francuskog predsednika i britanskog premijera u Londonu.
11. 07. 2025. u 19:56
Najnovije iz rubrike

TRAMP OŠTRO O STARMERU "Ne slažemo se o imigraciji i energiji"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas nakon državne posete Velikoj Britaniji da se sa premijerom te zemlje Kirom Starmerom ne slaže oko pitanja imigrancije i energetike.
18. 09. 2025. u 21:02

PRIJAVLJEN RAZORAN ZEMLJOTRES: Evo gde je bio epicentar
ZEMLjOTRES jačine 6,3 stepena Rihterove skale pogodio je danas ostrvo Papua u Indoneziji, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog instituta.
18. 09. 2025. u 20:55

RUSKI OBAVEŠTAJCI OTKRIVAJU: Britanci predvodili borbu protiv SSSR-a
VLADAJUĆI krugovi Velike Britanije smatraju SSSR najverovatnijim protivnikom u budućem svetskom ratu. Time, prema njihovom mišljenju, treba da se rukovodi i celokupna politika Britanije prema SSSR-u", isticala je sovjetska obaveštajna služba.
18. 09. 2025. u 20:32

HOROR NA GENERALNOJ PROBI AEROMITINGA: Sudarili se leteći automobili - vatra progutala olupinu jednog (VIDEO)
KOMPANIJA je za sudar okrivila "nedovoljno rastojanje" i saopštila da je istraga u toku.
18. 09. 2025. u 20:30

REPUBLIKA SRPSKA MOŽE DA RAČUNA NA NEPOKOLEBLJIVU PODRŠKU MAĐARSKE: Orban čestitao Miniću na imenovanju (FOTO)
PREDSEDNIK Vlade Mađarske Viktor Orban čestitao je Savi Miniću na imenovanju za predsednika Vlade Republike Srpske.
18. 09. 2025. u 20:28
Komentari (0)