"ANKARA JE SPREMNA..." Razgovarali Zelenski i Erdogan, poznato šta su dogovorili
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas, nakon razgovora sa ukrajinskim kolegom Volodimirom Zelenskim, da je Ankara spremna da preuzme ulogu posrednika i domaćina mirovnih pregovora između Kijeva i Moskve.

Foto: Profimedia
Erdogan je istakao da Turska čini intenzivne napore da "zaustavi krvoproliće" i u Ukrajini i na palestinskim teritorijama, i da obezbedi trajni mir, preneo je Haberturk.
- Spremni smo da preuzmemo ulogu posrednika pregovora kako bi se osigurao mir u Ukrajini. Važno je da se koridor žitarica restrukturira i profunkcioniše, i u tu svrhu nastavljamo diplomatske kontakte - naveo je turski predsednik.
On je ocenio da što pre treba postići prekid vatre u Ukrajini i otvoriti vrata miru.
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE: Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)