PRITVOR SKELIĆU: Osumnjičen za ratni zločin protiv srpskih civila u Derventi
OKRUŽNI sud u Doboju odredio je jednomesečni pritvor Harisu Skeliću osumnjičenom za ratni zločin protiv srpskih civila u Derventi.

Foto Tužilaštvo za ratne zločine
Skeliću se na teret stavlja da je kao pripadnik 102. brigade HVO-a Derventa, od aprila do juna 1992. godine u logorima u zgradi Doma JNA, "Rabić" i "Polje" u Derventi fizički zlostavljao civile srpske nacionalnosti, saopšteno je iz Suda u Doboju.
Sud je objavio da je pritvor određen zbog realne opasnosti od bekstva osumnjičenog.
Pritvor može trajati najduže mesec dana, a počinje teći od izručenja osumnjičenog iz Nemačke po zahtevu za ekstradiciju.
Određivanje pritvora zatražilo je Okružno javno tužilaštvo Doboj jer je Skelić bio nedostupan organima gonjenja, pa je za njim raspisana međunarodna poternica, po kojoj je pronađen i po zahtevu za ekstradiciju izručen BiH.
Prema navodima Tužilaštva, osumnjičeni nema prijavljenu adresu ni nove dokumente BiH, a nastanjen je u Masačusetsu u SAD, prenela je Srna.
BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo

BEZ SEMAFORA: Ovo je raskrsnica budućnosti? Mnogima zamisao deluje jezivo (VIDEO)
26. 10. 2023. u 14:43

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)