SISTEMSKA KRIZA U ORGANIZACIJI: Lavrov razgovarao sa predsedavajućim OEBS-a
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov razgovarao je telefonom sa predsedavajućim OEBS-a Bujarom Osmanijem.

Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool/Shutterstock/Ilustracija
Razgovarano je o aktuelnim temama na dnevnom redu OEBS-a. Glavna pažnja posvećena je sistemskoj krizi u organizaciji, izgledima za imenovanje predsedavajućeg OEBS-u za 2024. i šefova izvršnih struktura, kao i preprekama za dogovaranje konsolidovanog budžeta organizacije za tekuću godinu.
Lavrov je istakao potrebu da se na osnovu poslovnika normalizuje delovanje OEBS-a, da se nastavi sa izradom i donošenjem odluka isključivo u skladu sa osnovnim pravilom konsenzusa.
Ranije je stalni predstavnik Rusije pri OEBS-u Aleksandar Lukaševič rekao da nije bilo razgovora o istupanju Rusije iz Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)